Pomysł na dekoracje stołu świątecznego

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Wiele osób oczekuje ich z niecierpliwością. Nie tylko z powodu wolnego czasu, który na pewno pozwoli się zrelaksować i odpocząć. To także czas wykonywania różnego rodzaju stroików i dekoracji stołu. W większości polskich domów odbędą się rodzinne wielkanocne śniadania. Na pewno Ty także planujesz to ważne i jakże przyjemne wydarzenie. Jeżeli tak, to koniecznie musisz wykonać interesującą dekorację stołu. Jeżeli tylko się postarasz i zadbasz o to odpowiednio wcześniej, to na pewno uda Ci się przygotować piękne, świąteczne dekoracje stołu, które uatrakcyjnią stół i uczynią go jeszcze bardziej świątecznym.

Po pierwsze trzeba skupić się na odpowiednich kolorach. Dobór odpowiednich barw jest niezwykle istotny. Wiadomo, że Wielkanoc kojarzy się z wiosną. Kolory muszą być zatem utrzymane w tej tonacji – powinny być lekkie i właśnie wiosenne. Musimy także zwrócić uwagę na to, aby wielkanocna dekoracja stołu była odpowiednio dopasowana do naszej zastawy stołowej. Poza tym nie można zapominać o takich elementach jak serwetki oraz obrusy. Najbardziej znane i tradycyjne kolory wielkanocne to między innymi zieleń, żółć, błękit. Można jednak wybrać inne kolory – na eksperymenty zawsze znajdzie się miejsce. Najważniejsze jest to, aby całość nam się podobała. Ciekawe świąteczne kolory to między innymi kolor pastelowe. Warto wybierać ciekawe zestawienia kolorystyczne.

Dekoracje stołowe na Wielkanoc to oczywiście wszelakie zestawy z kolorowymi i ciekawymi pisankami. Wykonanie pisanek nie jest trudne. Do tego trzeba zadbać o odpowiednie dodatki. Na pewno świetnie będą prezentować się między innymi bazie i inne gałązki oraz kwiaty. Ciekawymi akcentami mogą być dodatki z bibuły czy np. z papieru. W dekoracjach stołowych na pewno odnajdą się gotowe wielkanocne dodatki, które możemy kupić np. w hipermarketach w okresie poświątecznym. To rozwiązanie dla osób mniej cierpliwych i zabieganych. Liczne gotowe ozdoby wielkanocne wykonane są np. z drewna albo z plastiku. Atrakcyjnie w dekoracji stołowej będą prezentować się na przykład figurki ptaków czy motylki. Kojarzą się z wiosną i do tego mają specjalne klipsy, dzięki czemu ich zamontowanie jest proste.